Tato metoda se zrodila na očistu těla i ducha.Podle orientální filozofie ze sebe při ní smyjete všechnu špínu světa. Můžete se s ní setkat při vašich cestách po Turecku, ale i v Maroku a dalších místech severní Afriky.
U nás je v originálním pojetí vzácností. Ale pokud ji chcete zažít, vydejte se třeba na návštěvu Wellness Horal, kde ji praktikují jako součást Wellness dne pro zdraví.
kamínky u svíček
Jak probíhá
Před procedurou se můžete v klidu vykoupat v bazénu nebo se vysprchovat. Poté si lehnete na mramorovou desku a budete politi vodou. Polévání probíhá v místnosti s kupolí, kde v jejím stropě jsou malé otvory. Těmi prosvítají sluneční paprsky a tím je vytvářena velmi příjemná atmosféra. Pak masér připraví pěnovou vrstvu, kterou nasaje do ručníku a speciálním trikem ji z něj vymačká. Nasadí si speciální rukavici a začne provádět samotný hammam.
masáž chodidel
Metoda se dá přirovnat k celotělovému peelingu. Jeho účelem je postupně odstranit odumřelé kožní buňky za celého povrchu těla. Pak vás opět polije a osuší. Jestli je váš masér solidní, měl by vám nechat rukavici, kterou použil, abyste si mohli metodu provést i doma.
Proceduru je možné kombinovat i se známějšími, jako je sezení v solné jeskyni, která slouží k tomu, abyste si po těle rozetřeli sůl a využili ji tak k peelingu. Nebo saunu s parní lázní a bazén, pak může teprve následovat samotná procedura.
Ale nemusíte ani nikam chodit. Lázně si můžete připravit i ve vlastní koupelně.
Vyhřejte si koupelnu nebo sprchový kout a relaxujte minimálně 10 minut v teplé páře. Tím se otevřou póry vaší pokožky a budou připraveny absorbovat černé marocké mýdlo, které jste si na proceduru pořídili.
Nanášejte ho na pokožku tak, aby ani jediné místo nezůstalo suché. Můžete ho aplikovat i na tvář, dejte pozor, aby se nedostalo do očí. Dalších 5 minut relaxujte.
Mýdlo opláchněte teplou speciální exfoliační rukavicí, začněte čistit pokožku. Několikrát nahoru a dolů přetřete rukavicí všechny části těla. Tím se odumřelé buňky pokožky začnou odlupovat. Dejte si záležet na oblasti zad, hýždí a dekoltu.
Proces nastartuje lymfatický systém a dojde nejen k prokrvení, ale také k odplavení veškerých nečistot z těla.
Když se takto připravíte na letní slunění, docílíte při opálení zdravého vzhledu pokožky.
Wellness Horal vám může nabídnout hned tři typy, které se liší ve výběru ošetřujících produktů. Detoxikační Medový hammam využívá med a cukrovou třtinu, Berberské znovuzrození využívá zelené mýdlo a medový či mandlový olej a Originální turecký hammam je zakončený aplikací orientálního oleje.
Věřte, že metoda si vás získá a vy se po této proceduře budete cítit jako znovuzrození.

Categories: Hobby